Reklama
 • Wtorek, 20 maja 2014 (10:05)

  Gdy zauważysz, że babcie walczą o względy Twojego dziecka, od razu, ale w delikatny sposób, zacznij działać.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 6 marca 2014 (15:00)

  Dr hab. Monika Kaczmarek z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie twierdzi, że dieta i tryb życia kobiety ciężarnej ma wpływ nie tylko na rozwijający się płód, ale też na następne pokolenie, a więc na jej wnuczęta. Przeprowadzone badania na myszach pokazały, że bardzo restrykcyjna dieta podczas ciąży i karmienia miały ogromny wpływ na rozwój potomstwa, ale także odbiły się echem w następnym pokoleniu. Dlatego lekarze ostro odradzają odchudzanie podczas ciąży i laktacji.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 24 lutego 2014 (10:00)

  Moja córka chce, żebym przez całe ferie zajęła się wnuczką, bo ona wyjeżdża. Kocham Amelkę, ale taka propozycja wydaje mi się zbyt obciążająca. Od roku jestem na emeryturze. Dorabiam, biorąc prywatne zlecenia, mam sporo zajęć i pierwszy raz od dawna udane życie towarzyskie. Nie chciałabym w przyszłości zastępować dzieciom opiekunki, ale boję się odmówić. Co robić? - pyta Mirosława z Kielc.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 21 lutego 2014 (15:05)

  Jeśli były mąż nie płaci alimentów na dzieci, możesz domagać się ich od dziadków. Wyjaśniamy, w jakich sytuacjach jest to możliwe i co zrobić, by alimenty otrzymać.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 6 lutego 2014 (11:05)

  Gdy na świecie pojawi się pierwszy wnuk lub wnuczka, ciesz się tym cudownym wydarzeniem, ale też nie bądź największym ekspertem.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 6 lutego 2014 (10:00)

  Święto Babci obchodzone 21 stycznia to tradycja, która niedługo liczyć będzie w Polsce pół wieku. Wiele się przez ten czas zmieniło. Dziś pojawienie się wnuków nie oznacza wcale nadejścia jesieni życia.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 4 lutego 2014 (10:05)

  „Czasem słyszę, że młode pokolenie ma zupełnie inny świat. Odpowiadam wtedy: świat jest jeden, udowodnię wam to!” – mówi Zofia Zaorska (69 l.) z Lublina.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 31 stycznia 2014 (13:00)

  Czas spędzany wspólnie z nimi jest magiczny nie dlatego, że dzieje się coś szczególnego. Chodzi o to, że malec – robiąc z babcią czy dziadkiem nawet zwykłe rzeczy – zawsze czuje się kimś bardzo wyjątkowym.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 27 stycznia 2014 (10:05)

  Wiem, że uczucie do wnuków jest inne niż do dzieci. Ale coraz bardziej drażni mnie postawa teściowej. Nasza córka poszła już na studia zaoczne, ale nie ma żadnej motywacji do podjęcia choćby dorywczej pracy. Babcia kochanej wnusi co tydzień podrzuca jakieś pieniądze. Ma zatem na wszelkie zbytki, bo mieszka z nami i nadal ją utrzymujemy. Chciałabym, żeby teściowa nie rozpuszczała tak mojej córki, ale nie wiem jak jej zwrócić uwagę, a jednocześnie nie urazić. Gośka (48 l.)

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 22 stycznia 2014 (11:00)

  Mają wszystko, czego dzisiaj brakuje zabieganym rodzicom: cierpliwość, życiową mądrość, a przede wszystkim czas. Dlatego chętnie korzystamy z ich wsparcia. Dla wielu rodziców, którzy muszą zmierzyć się z pytaniem, komu powierzyć opiekę nad dzieckiem, babcia to wciąż najlepsze rozwiązanie. Jest zaufaną, bliską osobą, która kocha dziecko i nie zrobi mu krzywdy. Dlatego to właśnie do niej zwracamy się o pomoc, zamiast podjąć decyzję o oddaniu dziecka do żłobka czy znalezieniu niani. Witold Czarnocki, psycholog

  Czytaj więcej Komentarzy:0